Спорт


Ч.Марал-Эрдэнэ Улсын аваргад 5 дахь удаагаа түрүүлжээ

1 сар TIMES.MN

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээн /УАШТ/ нэгдүгээр сарын 16-19-ны хооронд болж, өндөрлөлөө. Самбо бөхийн 2016 оны дэлхийн аваргын алт, 2017 оны дэлхийн аваргын мөнгө, 2019 оны дэлхийн аваргын хүрэл медальт, Орхон аймгийн тамирчин ОУХМ Ч.Марал-Эрдэнэ улсын аваргад 5 дахь удаагаа түрүүллээ. Тус тэмцээний дүнг танилцуулья.

Байлдааны самбо багийн дүнгээр:

  1. Сэлэнгэ аймаг
  2. ТЕГ-ын Эрч спорт хороо
  3. Хүч спорт хороо

УАШТ-ий эмэгтэй багийн дүнгээр:

  1. ХУД Женко клуб
  2. Хилчин спорт хороо
  3. ТЕГ-ын Эрч спорт хороо

УАШТ-ий эрэгтэй багийн дүнгээр:

  1. БЗД Женко клуб
  2. Алдар спорт хороо
  3. Хилчин спорт хороо

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий

  • Шилдэг шүүгч : М.Золжаргал /ОУШ/
  • Шилдэг дасгалжуулагч Г.Энхбаяр /БЗД Женко клуб/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий шилдэг тамирчин:

  • Эмэгтэй : Б.Ойдовчимэд /ХУД Женко клуб/
  • Эрэгтэй : Б.Амартүвшин /БЗД Женко клуб/
  • Байлдааны самбо : Б.Тэмүүжин /Сэлэнгэ аймаг, Бату констракшн/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий байлдааны самбо -90кг жинд:

  1. Б.Тэнгис /Сэлэнгэ аймаг, Империал гоулдс майнинг/
  2. Д.Очирбат /ТЕГ Эрч спорт хороо/
  3. Ж.Мөнхболд /Хүч спорт хороо/, Ч.Сугархүү /Дорнод аймаг/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий эмэгтэйчүүдийн +80кг жинд:

  1. Б.Мөнхтуяа /Хилчин спорт хороо/
  2. А.Адъяасүрэн /Алдар спорт хороо/
  3. А.Батзул /ХУД Женко клуб/, Э.Гандиймаа /Хилчин спорт хороо/
Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий эрэгтэйчүүдийн +100кг жинд:
  1. Д.Пүрэвдорж /БЗД Женко клуб/
  2. Х.Цогтгэрэл /Алдар спорт хороо/
  3. Э.Мөнхжаргал /Сүлд спорт хороо/, Б.Тэмүүлэн /БЗД Женко клуб/
Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий байлдааны самбо -68кг жинд:
  1. А.Гантүлхүүр /ТЕГ Эрч спорт хороо/
  2. Г.Баянбат /ТЕГ Эрч спорт хороо/
  3. С.Сүхболд /Хүч спорт хороо/, А.Хүдэртулга /ДХИС/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий эмэгтэйчүүдийн -68кг жинд:

  1. Ц.Батцэцэг /ТЕГ Эрч спорт хороо/
  2. Д.Одонтуяа /Орхон аймаг/
  3. Б.Ням-Эрдэнэ /Багахангай/, Б.Хулан /МЖА/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий эрэгтэйчүүдийн -82кг жинд:

  1. Х.Цагаанбаатар /ТЕГ Эрч спорт хороо/
  2. Б.Алтансүх /Хурд спорт хороо/
  3. Б.Жанлавцогзол /Хаан хүнс дэвжээ/, М.Дагвадорж /Хилчин спорт хороо/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий байлдааны самбо -52кг жинд:

  1. Б.Ганбаяр /Сэлэнгэ аймаг/
  2. Д.Өлзийбаяр /ДХИС/
  3. Э.Баасандорж /ДХИС/, Д.Уртнасан /Дархан-Уул аймаг/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий эмэгтэйчүүдийн -56кг жинд:

  1. Н.Баярмаа /Хурд дэвжээ/
  2. Э.Бадамгарав /Алдар спорт хороо/
  3. Ш.Пагамдулам /ХУД Женко клуб/, Б.Хорлоо /ТЕГ Эрч спорт хороо/

Самбо бөхийн 2020 оны насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий эрэгтэйчүүдийн -62кг жинд

  1. Б.Амартүвшин /БЗД Женко клуб/
  2. М.Тогтохбаяр /Хурд дэвжээ/
  3. Э.Сумъяабазар /БЗД Женко клуб/, Э.Бэхжээ /Багахангай дүүрэг/



Холбоотой мэдээлэл


АНХААРУУЛГА


Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд times.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.